Galicja Raciborowice 1:1 Orzeł Iwanowice

Orzeł w V rundzie Pucharu Polski

Relacje Orzeł Iwanowice @31.08.2017

Orzeł Iwanowce awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Awans nie przyszedł łatwo, gdyż w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1.

Bramkę na 1:0 w 27 minucie pierwszej połowy meczu dla Orła zdbył Bartosz Prochownik, natomiast  bramkę dla Galicji w 62' strzelił Karol Karpierz doprowadzając do remisu i tym samym do serii rzutów karnych.

O awansie miały zdecydować właśnie rzuty karne, a tu wiadomo - ruletka. W pierwszych czterech seriach żaden z zawodników się nie mylił i pewnie pokonywał bramkarza drużyny przeciwnej. W piątej serii strzał Wasia z Orła obronił Misiak. Przed wielką szansą na awans Galicji staną bramkarz , ale również jego strzał obronił Wiewióra. Dopiero szósta seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę III rundy Pucharu Polski. Dla Orła strzelił Kazanowski, natomiast chyba nie wytrzymał presji zawodnik gospodarzy Panek, którego strzał obronił Wiewióra i to drużyna z Iwanowic cieszyła się z awansu do kolejnej rundy.

Ostateczny wynik to 4:5 w rzutach karnych na korzyść Orła Iwanowice

Jako, że w IV rundzie Orzeł ma wolny los, to czekamy na rozstrzygnięcie spotkań IV rundy i na rywala, króry zapewne będzie z wyższej ligi.