Orzeł Iwanowice

Miasto: Iwanowice

Stadion: Biskupice 106

Informacje o klubie:

Jak udało się ustalić sekcja piłki nożnej w Iwanowicach pod nazwą Orzeł
powstała w lutym 1969 roku, a nie jak wcześniej przypuszczano w latach 50.

Rejestracji w Radzie Powiatowej Ludowych Zespołów Sportowych w Miechowie dokonała grupka zapaleńców "spod skałek" na czele z Krzysztofem Rosą z Iwanowic i Józefem Karnią z Biskupic. Powstał "pierwszy klub" na terenie gminy Iwanowice. Chłopaki kopali piłkę i rozgrywali mecze, mimo że nie posiadali boiska. Sytuacja uległa poprawie, gdy przy szkole podstawowej w Iwanowicach, tuż przy Urzędzie Gminy, młodzież szkolna pod kierunkiem nauczyciela wf, zbudowała boisko w ramach tzw. czynu społecznego. Dziś drużyna z Iwanowic rozgrywa swoje mecz na gminnym boisku w Biskupicach. Początkowo piłkarze Orła uczestniczyli w rozgrywkach klasy "C", by po kilku sezonach, na początku lat siedemdziesiątych awansować do klasy "B"

W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych przyszło grać "Orłom" znów w klasie "C". Przełomem w historii sekcji były lata 1985 - 1986. Wówczas to zapanowała w klubie pełna mobilizacja. Zawodnicy, trenowani przez Tadeusza Moskala z Krakowa, maksymalnie się skoncentrowali i aktywnie brali udział w intensywnych treningach. Praca, wola walki i koleżeńska rywalizacja o miejsce w drużynie przyniosła nadspodziewane efekty. W sezonie 1985/1986 "Orzeł" Iwanowice nie miał sobie równych w wyszkoleniu technicznym, a ofensywnym sposobem gry "roznosił" wręcz przeciwników.